شهید ,استان ,مفقودالجسد ,پیکر ,شهدای ,مفقودین ,شهید جابر ,جابر شیرزادی ,مفقودالجسد استان ,شهدای مفقودالجسد ,پیکر مطهر ,کمیته جست‌وجوی مفقودین
سومین ستاره مفقودالجسد همدان طلوع کرد
بازگشت پیکر شهید جابر شیرزادی پس از 29 سال

نماینده کمیته جست‌و‌جوی مفقودین در همدان از بازگشت پیکر یکی دیگر از شهدای مفقودالجسد استان همدان خبر داد و گفت: پیکر مطهر شهید جابر شیرزادی پس از 29 سال به زادگاهش بازگشت.

خبرگزاری فارس: بازگشت پیکر شهید جابر شیرزادی پس از 29 سال
 

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان به نقل از روابط عمومی کمیته جست‌وجوی مفقودین در همدان، محمدجواد زمردیان از بازگشت یکی دیگر از شهدای مفقودالجسد استان خبر داد و گفت: پیکر مطهر شهید جابر شیرزادی پس از 29 سال توسط جست‌و‌گران کمیته جست‌وجوی مفقودین پیدا شد.

وی افزود: با تلاش جست‌و‌گران نور پیکر شهید جابر شیرزادی به همراه 23 شهید دیگر تفحص و چندی پیش پیکر مطهر این شهدا به کشور بازگردانده شد تا پس از تطبیق نمونه خونی اخذ شده از خانواده‌های شهدای مفقودالاثر به موطن اصلی خود بازگردانده و برای همیشه مایه فخر و مباهاتمان و آرامش بازماندگان این شهدای معزز شوند.

نماینده کمیته جست‌وجوی مفقودین در همدان یادآور شد: شهید جابر شیرزادی از معلمان بسیجی شهرستان ملایر بوده که با آغاز جنگ پا به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل گذاشته و با حضور در منطقه عملیاتی پیرانشهر واقع در غرب کشور، با شهادت خویش در سال 65 ماندگارترین درس را به آرزومندان شهادت آموخت.

وی اضافه کرد: این شهید معزز با شهادت در سن 24 سالگی به خیل 87 شهید مفقودالجسد شهرستان ملایر پیوسته و تنها یک فرزند دختر از خود به یادگار گذاشته است.

زمردیان دلیل ناهماهنگی پیش آمده در اطلاع‌رسانی شناسایی شهید معظم را عدم هماهنگی مرکز با استان دانست و ضمن عذرخواهی، مراتب سپاس خود را از همکاری اصحاب محترم رسانه استان با این نمایندگی اعلام کرد و گفت: رعایت برخی ملاحظات در اطلاع رسانی به خانواده معظم شهدا نکته حائض اهمیتی است که به حمدالله این هماهنگی در بین مسئولان استانی به ویژه بین سپاه و بسیج، بنیاد شهید و کمیته جستجوی مفقودین کاملاً مشهود بوده و از زحمات این عزیزان کمال تشکر و قدردانی را داریم.

وی در بخش دیگری از توضیحات خود دلیل عدم اطلاع‌رسانی به خانواده شهید را طبق هماهنگی با خانواده شهید به دلیل عدم حضور همسر محترم شهید در استان اعلام داشت و خاطرنشان کرد: ستاد تجلیل از شهید در ملایر تمایل داشت هم‌زمان با سراسر کشور و حتی قبل از اطلاع‌رسانی کشوری، موضوع را به اطلاع خانواده برساند، لیکن برای رعایت نکات قانونی به لحاظ ضرورت حضور تمامی بستگان درجه یک جهت تصمیم‌گیری‌های مختلف، اطلاع‌رسانی موکول به این زمان شد تا همسر شهید نیز در شهرستان باشند.

زمردیان افزود: در شرایط اینچنینی نمی‌توان برپایه احساسات اقدام کرد و صرفاً به خاطر چند روز، خبری را به برخی از بستگان داد و سپس منتظر حضور دیگر بستگان برای تصمیم‌گیری ماند، چرا که این کار باعث بروز مشکلاتی می‌شود که گاه نیز بین برخی از خانواده‌ها به وجود آمده است.

وی با بیان اینکه ما باید بر اساس قوانین ابلاغی در ستاد تجلیل از شهدا اقدام کنیم، خاطرنشان کرد: متأسفانه با ورود بی‌جا و انجام مصاحبه با مادر و فرزند شهید که احیاناً ناشی از بی‌تجربگی و سهل‌انگاری احدی که ظاهراً کار خبرنگاری می‌کند، موجبات ناراحتی و ایجاد هزینه‌های مضاعف را برای خانواده معظم شهید به وجود آورده است.

نماینده کمیته جست‌وجوی مفقودین در همدان ادامه داد: با بازگشت شهید جابر شیرزادی به عنوان سومین ستاره مفقودالجسد استان در سال 94، تعداد شهدای مفقودالجسد استان به 455 شهید کاهش می‌یابد.

وی افزود: شهدای مفقودالجسد گنج‌های پنهانی هستند که برای آیندگان به یادگار مانده‌اند تا آن هنگام که دنیاگرایی اوج گرفته و انتظار می‌رود که انسان‌ها هر روز بیش از گذشته از معنویت دور شوند با بازگشت خود جان‌های تشنه را سیراب کرده و پاسخی بر سؤال‌های بی‌پایان جوانان باشند.

زمردیان گفت: امیدواریم با تلاش جست‌و‌جوگران نور و ادامه تفحص پیکرهای مطهر شهدا در آینده شاهد بازگشت دیگر ستارگان مفقودالجسد استان و پایان چشم انتظاری ‌خانواده‌های آنها باشیم.

وی درباره جزئیات مراسم تشییع و تدفین این شهید معظم نیز خاطر‌نشان کرد: مراسم وداع مردم با شهید امروز هم‌زمان با اقامه نماز مغرب و عشا در حسینیه ثارالله واقع در شهرک ولی عصر (عج) برگزار و مراسم تشییع نیز فردا ساعت 9 صبح از میدان امام (ره) ملایر آغاز و سپس پیکر مطهر شهید به سمت زادگاهش در روستای کهکدان منتقل شده تا در کنار هم‌رزمانش به خاک سپرده شود.

مراسم یادبود شهید ویادواره شهدای روستادر مسجد حضرت ابوالفضل کهکدان از ساعت 13:30 تا 15 روز یکشنبه 22 آذر برگزار شد.

 

منبع اصلی مطلب : شهدای کهکدان
برچسب ها : شهید ,استان ,مفقودالجسد ,پیکر ,شهدای ,مفقودین ,شهید جابر ,جابر شیرزادی ,مفقودالجسد استان ,شهدای مفقودالجسد ,پیکر مطهر ,کمیته جست‌وجوی مفقودین
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه :